Osvědčené způsoby jak vydělávat přes Instagram

Osvědčené způsoby jak vydělávat přes Instagram

Jak vydělávat přes Instagram je velmi žhavé téma. Z počátku byl Instagram velice podceňován, ale dnes už víme, že úspěšní influenceři napříč celým světem vydělávájí pomocí této platformy nemalé peníze. V předchozím článku si vyprávíme, jak svůj profil vyšvihnout. Dnes si pojďme společně vysvětlit, jakými způsoby umožňuje Instagram vydělávat peníze.

SPOLUPRÁCE

..bývá nejčastěji spojovaná forma výdělku s Instagramem. V pricipu Vás osloví firma nabízející nějakou službu či produkt a vašim úkolem je dostat ji do podvědomí Vašich sledujících. Tady ovšem záleží na kvalitě vašeho profilu  a to tedy počtu zobrazení, návštěv, Váš dosah, cílová skupina a tak podobně. Pochopitelně tedy bude platit čím více, tím lépe. V opačném případě se nemusí jednat ani o placenou propagaci, ale takzvaný  barter, kdy dostáváte věci zadarmo za zmínku na profilu.

Kolik si tedy můžete vydělat spoluprací? Influencer marketing se ještě stále vyvíjí a neexistuje na něj žádná spolehlivá kalkulačka. Ale jako příklad tady uvedu dva bizarní případy. 

Cristiano Ronaldo dominuje druhým největším instagramovým profilem na světě hned za oficiálním účtěm @Instagram. Uvadí se, že Ronaldo vydělává na této sociální síti více peněz než hraním fotbalu. Za jeden reklamní příspěvěk si říká klidně i o jeden milión amerických dolarů.

Legenda českého Instagramu Leoš Mareš tvrdí o svém byznysu podobně jako Ronaldo, že mu Instagram vynáší největší procento jeho veškerých zisků. Kdo by si tohle jen pomyslel, že? 🙂 V nedávném rozhovoru na Radiožurnálu (Podcast Lucie Výborné) zmínil, že si bere za jeden reklamní příspěvek na Instagramu 400 tisíc Kč.

Ovšem nohama pevně na zemi… Zrovna Ronaldo, nebo Mareš jsou ,,influenceři” z trochu jiné sféry. Nicméně vysoká čísla sledujících na českém Instagramu nejsou ničím vzácným a to ani mezi běžnými lidmi. Dokonce stačí pár tisíc sledujících a spolupráce se začnou nabízet. Já sám tohle můžu potvrdit! Ale dřív než mi začnou spolupráce vydělávat skutečné peníze, mám v záloze další dva spolehlivé a efektivní způsoby.

DOPORUČENÍ

Tuhle knihu jsem doslova zhltnul. Jestli chcete vědět o marketingu na sociálních sítích více, tak vřele doporučuji! 

AFFILIATE MARKETING

Ve zkratce se jedná o referenční odkazy vedoucí k nákupu, kdy zprostředkovatel dostane malou provizi z prodeje. Tyto odkazy mám rozeseté po celém webu, občas je vidíte u mě na facebooku, nebo na Instagramu. Vzpomínáte si na nedávnou propagaci Knihy Dobrovský a poštovné zdarma? Přesně to byl affiliate kdy se u některých nakladatelství jednalo až o 30% provizi. Častěji se jedná o podstatně nižší provize a to i pod 10%.  Důležité je zmínit také, že finální cena zůstává pro kupujícího stejná! Nemusíte se tedy bát, že to bude přes affiliate odkazy dražší. Ba naopak! S radostí Vás upozorním na výhodné akce svých partnerů. Do affiliate provizních systémů se může zapojit každý. Doporučuji registraci na https://www.cj.com , kde naleznete inzerenty z celého světa včetně ČR. Pokud tam není ten kterého hledáte, tak to zkuste přímo na webu. Většinou se affiliate registrace nachází dole v zápatí stránky.

Dalším příkladem mohou být třeba služby typu Airbnb, kdy za registraci dostanou obě strany finanční odměnu. Pokud tedy sháníte slevu na letní dovču tak Vám ji určitě doporučuji TADY 🙂 Vy dostanete 997 Kč a já 563 Kč. Stejně tak to můžete poslat dále i Vy! Minulé léto mi tímto způsobem pěkně vydělala Revolutka, kdy za registraci obě strany obdržely 300 Kč bonus. Jednalo se bohužel o časově omezenou akci a dnes už neplatí.

NEVÝHODA těchto odkazů na Instagramu je, že musíte své sledující hnát na profil, aby se k odkazu proklikali. Problém opadá, když přesáhnete 10 tisíc sledujících a aktivuje se Vám možnost ,,swipe up” do stories pomocí které můžete odkazy servírovat sledujícím pohodlněji.

Na webových stránkách může affiliate odkaz vypadat třeba i takto:

VLASTNÍ PRODUKT / SLUŽBA

Poslední a zcela jistě nejvýdělečnější metoda na Instagramu je prodej vlastních produktů a služeb. Instagram je pouze a jenom marketingový nástroj a bohužel nemá třeba jako YouTube možnost generovat peníze za shlédnutí. Doporučuji tedy přijít s něčím vedlejším, co budete na Instagramu propagovat sami sobě.

Máte nějaké jiné nápady jak vydělávat pomocí Instagramu? Napište mi a já je s radostí přidám k tomuhle článku 🙂

Marek Rybář

Autor

V roce 2016 jsem se vydal na cestu kolem světa. Tehdy jsem ještě netušil, že se cestování stane závislostí a tvorba vizuálního obsahu skrz fotoaparát bude nedílnou součástí mého života.
Marek Rybář

NEWSLETTER

Přihlaste se k mému newsletteru a už nikdy Vám neunikne žádná důležitá informace 🙂