Tipy na dárky pro fotografy a cestovatele!

Tipy na dárky pro fotografy a cestovatele!

 Poslední tři roky svého života jsem strávil na cestě kolem světa a veškerý svůj majetek jsem potřeboval zabalit do jednoho batohu. Tudíž jsem toho opravdu moc nevlastnil a následující seznam ,,TIPY NA VÁNOČNÍ DÁRKY” zahrnuje praktické věci, které mi na cestách dost zjednodušují život.  Tuším, že by mohl některým z Vás pomoct při výběru nejen vánočních dárků 🙂

Osprey Aether AG 70 (pro dámy Osprey Ariel AG 65)

Tak to je on, mého srdce šampión. Turistických batohů jsem vystřídal už pěknou řadu. Ovšem tenhle zažil nejvíc a také i vydržel! Osprey Aether 70L je určen pro vícedenní turistiku a svým zpracováním, které si můžete libovolně přizpůsobit dokonale padne na záda. Kdybych se měl rozhodovat znovu tak volím stejně!

Osprey Aether AG 70

Sawyer Mini

Vodní filtr Sawyer Mini řadím jako jednu z nejlepších věcí v mém batohu. Za čtyři měsíce v JV Asii jsem nemusel utratit jedinou korunu za balenou vodu. Jen si představte jaké množství PET láhví jsem touhle malou věcičkou ušetřil oceánu. 65g zázraku dokáže bezpečně přefiltrovat až 400 tisíc litrů jakékoliv vody. Tohle prostě musíš mít!

sawyer mini

Holící strojek Rowenta

Ultra lehký holící strojek s výdrží 12O minut a funkcí rychlonabíjení. Samobrousící břity a možnost napájení přes USB. Nepodařilo se mi na cesty najít nic lepšího. Nekecám! Vyzkoušel jsem si jich více, ale tento naprosto vyhrál.

rowenta

UE Wonderboom

U tohoto produktu jsem opravdu váhal, zda ho skutečně potřebuji. A odpověď je ne! Přežil bych to i bez něj, ale zároveň jsem za něj nesmírně vděčný. Zejména ve společnosti dokáže tato malá vodě a nárazu odolná krabička s neuvěřitelně čistým zvukovým výstupem rozzářit spoustu úsměvů na tvářích.

UE wonderboom

LaCie 4TB

Uchovávání elektronických dat je pro mně velmi důležité. Požadavky jsem měl přitom pouze tři. Vysoká kapacita, odolnost při nešetrném zacházení a hlavně rychlost! Vyhrál tento přenosný hardisk s koncovkou USB-C. 

Lacie 4TB

Světový adaptér do zásuvky

S tímto univerzálním adaptérem do všech světových zásuvek si nabijete kdekoliv cokoliv! 

světový adaptér zásuvky

Merino oblečení

Klaním se těm, kteří vymysleli oblečení z vlny merino. Je to prostě nepáchnoucí zázrak, který v zimě hřeje a v létě chladí a přitom se nemusí jednat pouze o sportovní oděvy! Jo a pokud Vám jedou nohy stejně jako mi tak bych zvážil i merino ponožky. Minimálně Vaše okolí to určitě ocení 🙂 Čím více merino, tím lépe.

merino oblečení

Peak Design Capture

Dárek po fotografy, kteří potřebují fotoaparát vždy po ruce. Díky PD Capture si můžete nosit foťák připnutý na ramením popruhu batohu a být vždy připravení. Musím se přiznat, že ho ještě sám nevlastním, ale už jsem si o něj napsal letošnímu Ježíškovi 🙂 

peak design capture

Petzl Tikkina

Naprostá drobnost, bez které by spousta situací byla podstatně složitější. Konkrétně Petz Tikkina mi prostě ve všech ohledech skvěle vyhovuje.

Petzl Tikkina

Photoshop + Lightroom

Pro všechny, kteří to myslí s focením vážně a ještě nepoznali sílu těchto dvou softwarů na profesionální úpravu fotografií. Doporučuji minimálně vyzkoušet! První měsíc je ZDARMA

photoshop lightroom

Na závěr díky Všem, kteří zavítali na web a ještě větší díky těm, kteří skrz tento článek provedli nákup. Za každý uskutečněný prodej dostanu malinkou provizi a Vaši cenu to přitom nijak neovlivní. Pokud jste nic nevybrali, tak můžete stále skočit na partnerské weby Hanibal, Alza, Adobe, Lonely Planet a tak dále… a můžete zkusit něco vybrat. Svým nákupem přes tyto odkazy můžete podpořit mou tvorbu  a posunout mě dále 🙂
Tak ještě jednou DÍKY MOC a ŠŤASNÉ A VESELÉ!

Baner LP930x180
Marek Rybář

Autor

V roce 2016 jsem se vydal na cestu kolem světa. Tehdy jsem ještě netušil, že se cestování stane závislostí a tvorba vizuálního obsahu skrz fotoaparát bude nedílnou součástí mého života.
Marek Rybář

NEWSLETTER

Přihlaste se k mému newsletteru a už nikdy Vám neunikne žádná důležitá informace 🙂