Cestovatelské knihy, které vás motivují k cestování

Cestovatelské knihy, které vás motivují k cestování

Poslední dobou čtu cestovatelské knihy více než kdykoliv předtím. A tak mě napadlo, že bych mohl zkusit něco doporučit. Kvůli aktuální situaci ve světě má spousta z nás teď omezené cestování, avšak trochu více volného času třeba právě na čtení. Tak pojďme tedy cestovat alespoň na papíře!

Jak už napovidá i její název, jedná se o boží knihu. Předtím než jsem vyrazil na cestu kolem světa jsem čerpal veškeré informace z ní a stejnojmenného webu. Byl jsem totiž naprostý zelenáč a o cestování jsem moc neveděl. Dokonce i můj kamarád, kterému cestování vůbec nic neříkalo, mně ji s nadšením bral z rukou. Kniha Vás naučí vyhledávat levné letenky, šetřit spoustu peněz na ubytování a dopravě, pomůže Vám sehnat práci v zahraničí, ukáže jak můžete pracovat online odkudkoliv na světě, nebo Vás třeba přesvědčí o tom, že letět na dovču soukromým letadlem může být levnější než pobyt v pětihvězdičkovém plážovém letovisku. Zkrátka budete zírat, kolik užitečných informací vyčtete z jediné cestovatelské bible 🙂

Travel Bible

Co všechno Travel Bible nabízí?

Kromě knihy samotné získáte také VIP přístup do členské sekce na webu a soukromé skupiny na Facebooku. Ale ani tohle není zdaleka všechno! Vedle této hlavní knihy nabízí také Travel Jobs, Najdi svůj online grál, nebo třeba boží cestovatelské triko a mnohem víc.

Hlavní pozornost jsem se snažil upřít na Travel Bibli, ale mám tady i doporučení na ostatní cestovatelské knihy, které mě dost bavily. Tentokrát se bude jednat spíše o osobní příběhy a dobrodružné výpravy.

Ladislav Zibura má obecně velmi čtivé knihy a se žádnou z nich nešlápnete vedle. Ovšem tahle mě bavila fakt hodně.

Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii

Pokud máte pocit, že v Evropě není moc co zažít, tak je tohle kniha přesně pro vás. Zibura zde popisuje svou cestu autostopem od polárního kruhu až po Atény.

Mám tady nějaké fanoušky dálkových treků? Pak tuhle knihu už nejspíše znáte. V případě, že ne, vřele doporučuji! Sám jsem knihu zhltnul jedním soustem a udělal si z ní spoustu užitečných výpisků.

Tomáš Vejmola alias Tomík na cestách je dobrodruh tělem i duší. V této knize popisuje svou dobrodružnou cestu tuk tukem z Bangkoku až domů na Moravu.

Tomík na cestách

Dominika Gawliczková vypráví zážitky ze své sólo cesty na malém skútru napříč Jižní Amerikou.

Dominika na cestě Jižní Amerikou

Lucie Kutrová je holka, která se jen tak něčeho nezalekne. Vydat se bez příprav na Pacifickou hřebenovku… to chce jó kuráž.

151-dni-pacifickou-hrebenovkou-dobrodruzstvi-holky-s-bucket-listem

Matěj Balga vyrazil za láskou na kole až do Číny, kde už bohužel nikdo nečekal a tak pokračoval dále. Cestou sbíral nezapomenutelné zážitky a realizoval šílené nápady.

na-kole-a-kajaku-kolem-sveta

Lukáš Kerhart v této knize popisuje proč je investice do sebe sama (a to zejména ve smyslu cestování) velice výhodná.

cestovani-nejlepsi-zivotni-investice

Milan Šimek se společně se svou partou důchodců vypraví na nezapomenutelné dobrodružství do velehor. Tuhle knihu jsem objevil úplně neplánovaně, ale o to více mě čtení bavilo.

Pavel Liška, Jan Révai a Hynek Bernard popisují své dobrodružství ,,Vandráci na cestě Střední Amerikou”, které absolvovali na motorkách. 

Tato kniha je lehce z jiného soudku. Zajímá vás jak to vypadá v životě takového vysokohorského horolezce? Marek Holeček je jedním z těch předních u nás.

A jaké cestovatelské knihy baví Vás? Napište mi třeba na Instagramu 🙂

Napsat komentář