You are currently viewing Revolut karta: Nejoblíbenější platební karta cestovatelů

Revolut karta: Nejoblíbenější platební karta cestovatelů

Revolut karta patří bez nadsázky mezi nejoblíbenější platební karty všech zapálených cestovatelů. Jedná se o jednoduchou mobilní aplikaci propojenou s debetní kartou, díky které máte vždy výhodný kurz a srozumitelný přehled o svých financích na cestách. Revolut karta umožňuje vést účet v několika světových měnách zároveň, přičemž kryptoměny nejsou výjimkou. Revolutku používám sám už roky a nedám na ní dopustit. Finance mě baví a díky Revolut kartě nejen šetřím, ale i vydělávám.

Co je Revolut karta a pro koho je určená?

Revolut karta je jednoduchá a přehledná mobilní aplikace propojená s platební kartou. Svou oblibu si získala zejména mezi cestovateli a to hned z několika důvodů. Ty nejzásadnější rozeberu podrobněji níže.

Výhody Revolut karty

Vedení účtu je zcela zdarma

Vedení účtu je zcela zdarma. Za registraci a vedení nezaplatíte ani korunu. Ba naopak! Revolutka dost často peníze rozdává novým uživatelům a referentům zároveň. Akce se náhodně objevují uvnitř aplikace a většinou se jedná o finanční odměnu v rozmezí 350-500 Kč.

Pokud jste ovšem nároční tak můžete účet upgradovat. Já si však úplně v pohodě vystačím se základní verzí a zatím jsem se nedostal do situace, kdy bych musel za službu připlácet.

Vedení účtu v mnoha cizích měnách

Aktuálně nabízí karta Revolut vedení účtu v 31 světových měnách. Za těch pár let, co jsem jejich uživatel, tohle číslo neustále narůstá. Výjimkou už nejsou ani kryptoměny. Pokud vás alespoň trochu zajímají investice a zužitkování svých úspor tak tuhle funkci zajisté oceníte.

Možnost vedení účtu v cizích měnách se hodí i v době kdy třeba vůbec necestujete. Např. víte, že v létě pojedete do země, kde se platí eurem. Nečekejte na poslední chvíli a nakupujte eura s předstihem, když je kurz výhodný.

Výhodné směny kurzů

Směnit si peníze snad nebylo nikdy jednodušší. Díky mobilní aplikaci Revolut je tohle otázkou pouze pár kliknutí a sekund. Dávejte si ovšem pozor na limity a víkendové přirážky.

Automatické nastavení směn

Nastavte si svůj cíl a nechte Revolutku odvést práci za vás. Mobilní aplikace umí převádět měny automaticky. Tohle je jeden z dalších způsobů, jakými se dá pomocí aplikace vydělávat. Zkrátka kupujte levně a prodávejte dráž.

Možnost investování do kryptoměn a akcií

Pokud nepatříte mezi skupinu lidí, která žije od výplaty do výplaty, tak pravděpodobně přemýšlíte jakým způsobem můžete zúročit své úspory. Většina bank nenabízí ani 1% úrok přičemž roční inflace odpovídá zhruba 3%. V praxi to znamená, že i přes střádání peněz na spořícím účtu jste stále ztrátní. Investování je rozhodně zajímavější cesta.

Trezory Vault

Další skvělou funkcí karty Revolut je Trezor Vault. Jednoduše si nastavíte, že z každé provedené transakce se vám částka zaokrouhlí na celé číslo, přičemž přebytek se automaticky uloží do trezoru. Trezor Vault si můžete libovolně pojmenovat a nastavit si i finanční cíl.

Jednoduchá a přehledná mobilní aplikace Revolut

Revolut má jednoduchou a velice přehlednou mobilní aplikaci. Dost často si jen tak prohlížím její rozhraní, dívám se na zajímavé kurzy, sleduji aktuálně ,,žhavé” investice a podobně. Hra se skutečnými čísly je díky této aplikaci velká zábava.

Virtuální platební karta

Uvnitř aplikace naleznete také číslo karty, datum vypršení platnosti a trojčíslí ze zadní strany. Tohle se hodí zejména v případě, když potřebujete fyzickou kartu, kterou zrovna nemáte po ruce.

Podpora Apple Pay a Google Pay

Karta Revolut podporuje Apple i Google pay. Můžete tedy jednoduše platit mobilním telefonem, nebo chytrými hodinkami. 

Přehledy výdajů podle kategorií

Přesně jak už z názvu vyplývá, Revolutka rozděluje výdaje podle jednotlivých kategorií. Na konci dovolené budete přesně vědět, kolik jste zaplatili za jídlo, ubytování, dopravu a podobně. Nemusíte nic řešit. Aplikace vše udělá za vás.

Nevýhody Revolut karty

Bohužel i karta Revolut má jisté nevýhody. Nejedná se však o nic závažného. Je zde pouze pár drobností, na které je potřeba dávat si pozor.

Limity! Výběry, převody, směny

Výběry, převody a směny jsou zdarma jen do jisté částky. Musíte tedy přesně znát vaš limit pokud se chcete vyhnout poplatkům.

Veškeré informace spojené s tímto tématem naleznete uvnitř aplikace. Mám pocit, že se to dost často mění, a proto zde konkrétní čísla raději vynechám. V principu se jedná o drobné poplatky jako u běžných karet.

U výběru dbejte na to, že většina bankomatů si účtuje svůj vlastní poplatek a s kartou Revolut to nemá nic společného.

O víkendech si Revolut účtuje 1% přirážku za směnu. Směňujte tedy pouze v pracovní dny.

Jak získat kartu Revolut?

Získat kartu Revolut můžete zcela zdarma prostřednictvím mého odkazu. Stačí kliknout na tlačítko níže, vyplnit pár údajů, splnit potřebné kroky k aktivaci účtu a Revolutka je vaše 🙂

K aktivaci karty Revolut je třeba splnit následující kroky

  • Zaregistrovat se k účtu Revolut pomocí jedinečného odkazu
  • Ověřit totožnost
  • Přidat peníze bankovním převodem nebo debetní kartou
  • Provést transakci (Apple, Google pay, virtuální karta)
  • Objednat si fyzickou kartu (zdarma)
  • přečíst si ostatní články 🙂

Zajímá vás něco víc ohledně karty Revolut?

Podělte se prosím i s ostatními dole v komentářích. Pokusím se na vše co nejdříve odpovědět. 

S přáním hezkého dne
Marek

Napsat komentář