Ponožkoboty Skinners: recenze a zkušenost

Ponožkoboty Skinners: recenze a zkušenost

Ponožkoboty české značky Skinners jsem si koupil hned z několika důvodů a to především těch zdravotních. Někteří z Vás ví, že jsem loni podstoupil operaci kolene. Kromě toho mám odjakživa křivou páteř a ploché nohy… Jednou z cest jak srovnat svou postavu je chůze naboso. Ponožkoboty Skinners jsou pro mě ideálním řešením.

Obsah článku

Ponožkoboty Skinners

Jsou tedy Skinners ponožky nebo boty?

No přeci ponožkoboty! Nicméně Skinnersky jsou vlastně ponožky s přizpůsobenou podrážkou pro všechny druhy povrchů. Na rozdíl od chůze naboso nemusíte tedy řešit neustále špinavá chodidla a ani se obávat o jejich bezpečí. Sám jsem s nimi zkoušel chůzi po rozbitém skle, kterou výrobce uvádí jako bezpečnou. Kromě toho jsem zkoušel různé povrchy terénu jako třeba štěrkové cesty, lezení po skalnatých útvarech nebo běh po klasické turistické stezce. Ve všech případech dopřály ponožkoboty Skinners překvapivě velký komfort i přesto, že jsem cítil opravdu každý kamínek. Jediné prostředí kde si nevedou příliš dobře je vlhkost a déšť.

Pro koho jsou Skinnersky určené?

Pro lidi se zdravotními problémy jako já, pro sportovce, běžce, fitness, cestování… prostě pro všechny. Akorát se tedy připravte na vyjevené pohledy kolemjdoucích. Přece jenom lidi v ponožkách běžně venku nepotkáváte 🙂

Ponožkoboty Skinners

Výhody

  • velice skladné a lehké
  • mohou se prát
  • antibakteriální úprava proti zápachu
  • skvěle a pohodlně sedí
  • protiskluzová podrážka
  • bezpečí chodidel
  • kvalitní zpracování
  • česká výroba
  • překvapivě teplé v chladnějším prostředí

Nevýhody

Zatím jsem na nic zásadního nepřišel kromě toho, že do nich teče a drobné gumové částičky z podrážky mají tendenci se loupat. Netroufám si odhadnout životnost.

Na Instagramu mi přišla otázka jestli se v nich potí nohy. Upřímně jsem ještě nikdy neměl na nohách boty ve kterých by se mi nepotila chodidla. Ponožkoboty Skinners nejsou jiné, ale jsou určitě prodyšnější než běžná uzavřená obuv.

Doporučil bych ponožkoboty Skinners dále?

Na Skinnersky jsem si velice rychle zvyknul a chodí se mi v nich fakt dobře. Doufám tedy, že mi nějakou dobu vydrží a pomohou mi trochu srovnat chůzi, případně zabránit i další operaci.

Také mě fakt baví velikost a skladnost. Škoda, že jsem je neobjevil dříve než jsme vyrazili na cestu kolem světa s batohem na zádech kde každý gram váhy navíc byl zátěží.

Tenhle článek sepisuji pár dní před měsíční cestou okolo Islandu. Mám v plánu fungovat celou dobu ve Skinnerskách a tenisky nasadit pouze v deštivém nebo chladnějším počasí. Odpověď tedy zní: Ano, doporučil bych 🙂

Kde je můžu koupit?

Já kupoval online na 4camping.cz. Nabízeli je za nejnižší cenu, dodání na druhý den a 100 Kč sleva v případě, že je to Váš první nákup na 4campingu. Tenhle obchod mám obecně moc rád. Kupoval jsem zde i stan, spacák, samonafukovací karimatku a vařič. Skinnersky jsem kupoval dokonce na dvakrát, protože jsem si nezkontroloval tabulky a objednal špatnou velikost. Nebyl žádný problém ponožky vyměnit 🙂 

Prodejce uvádí i velikostní tabulku. Ve zkratce je lepší si koupit ponožky menší než běžně kupujete boty. V mém případě bot vel. 45 sedí ponožkoboty velikosti 43-44 (L).

Ponožkoboty Skinners

obal
ponožkoboty Skinners
Athleisure