You are currently viewing Vybavení na Madeiru – S čím jsem přešel ostrov?

Vybavení na Madeiru – S čím jsem přešel ostrov?

V dubnu 2021 jsem vyrazil přejít pěšky celou Madeiru a vybavení na cestu bylo pro mne pochopitelně velké téma. Takzvanému ,,ultralightu” se stále učím, ale minimalismus mám naštěstí z předchozích cest už docela zmáklej. Snažil jsem se zabalit tak, aby váha batohu včetně foto-techniky nepřesahovala deset kilo. Do této základní váhy nepočítám jídlo a vodu.

Následující seznam zahrnuje věci do posledního detailu. Velké DÍKY za produktovou podporu patří travelight.cz.

Z pěšího přechodu vznikl také samostatný článek a e-book. Chystáte-li se na Madeiru, pak určitě nevynechejte ani mého průvodce.

Vybavení na Madeiru - Kempování (4538 g)

V této kategorii jsem byl se svým výběrem maximálně spokojený a nejspíš bych nic neměnil. U stanu jsem přemýšlel víceúčelově a neřešil ho vyloženě jenom pro Madeiru. Stan využívám i na klasické kempování ve dvou.

Vybavení na Madeiru - Vaření (432 g)

Opět zde nemám asi žádnou výtku. Jediný z předmětů, který jsem vůbec nepoužil a tahal zbytečně, bylo křesadlo. V podstatě bych věci na vaření s sebou nemusel mít vůbec. Těch pár dnů se dá na studené stravě v pohodě přežít a navíc je cestou hned několik možností občerstvení. Nicméně ta večerní idýlka ve stanu za tu teplou večeři prostě stála.

Vybavení na Madeiru - Elektronika a příslušenství (3946 g)

Ach, ta fototechnika. Notebook s dronem zůstal doma a celkově bylo mým cílem tuhle kategorii maximálně odlehčit. Věděl jsem, že tohle bude nejtěžší část vybavení. Kdybych měl přechod absolvovat znova, tak nejspíš doma nechám i GoPro, Hard Disk a jeden z objektivů. U stativu si ještě stále nejsem jistý. Strašně mě obtěžoval, ale skvěle sloužil zároveň. Ideální by byl nějaký menší a lehčí kompromis. Na nabíjení všeho stačila pouze jedna nabíječka se třemi USB výstupy a powerbanka.

Oblečení

Nad oblečením jsem se příliš nezastavoval a sbalil jsem se opravdu jednoduše. Nemám pocit, že bych něco postrádal, nebo naopak táhl zbytečně navíc. Všechny kusy oblečení jsem měl velmi lehké a tenké. Madeira je ostrov věčného jara a kromě jedné chladné noci jsem se zde se zimou do styku příliš nedostal. Neznám název spousty produktů a váhu nedokážu dohledat. U těchto kousků tedy přeskočím hmotnost a nepropojím je s odkazem. Mezi tři nejtěžší položky patřilo pončo, boty a bunda. 

Kosmetika a doplňky

Poslední a nejméně podstatná kategorie. Slíbil jsem však kompletní seznam a máte to tedy se vším všudy. Veškeré tyhle drobnosti se vlezly pod hranici půl kila. Spoustu z nich jsem vůbec nevyužil.

Máte nějaké otázky nebo připomínky k mé výbavě?

Podělte se prosím i s ostatními dole v komentářích. Mějte však na vědomí, že jsem nechodil nahý, foťák byl připnutý na clipu, telefon v kapse, hodinky na ruce a celý tento seznam nebyl pořád na zádech v batohu 🙂 Rozhodně se nebudu zlobit, když mi napíšete také na mém Instagramu, nebo Facebooku 🙂

S přáním hezkého dne
Marek

Napsat komentář